Біографія

Митрополит Шепетівський і Славутський Євсевій (Дудка Іван Іванович)

Статус:
Чинний
Дата народження:
04.04.1964
День тезоіменитства:
28 лютого
Постриг здійснений:
18.09.1986
архімандритом Олексієм, намісником Свято-Троїцької Сергієвої Лаври
Архієрейська хіротонія:
28.09.2014
Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм у Свято-Духівському соборі міста Чернівців
Духовна освіта
Московська духовна семінарія (1989)

Контакти

shepeteparhia@gmail.com
http://shep.church.ua/

Місця служіння

з 2016-01-29 по поточний день
Шепетівська єпархія, правлячий архієрей

Біографія

Митрополит Шепетівський і Славутський Євсевій (в миру Дудка Іван Іванович) народився 4 квітня 1964 року у с. Баламутовка Застанівського району Чернівецької області у селянській родині.

У 1981 році закінчив загальноосвітню школу і працював на будівництві.

У 1982-1984 роках служив в армії.

У 1985-1989 роках навчався в Московській Духовній Семінарії. На другому курсі навчання був зарахований до числа братії Свято-Троїцької Сергієвої Лаври.

У 1986 році пострижений в чернецтво намісником Лаври архімандритом Олексієм.

У цьому ж році рукопокладений в сан ієродиякона архієпископом Серапіоном в м. Володимирі.

У 1988 році єпископом Валентином рукопокладений в сан ієромонаха.

У травні 1989 року Учбовим Комітетом при Священному Синоді РПЦ направлений у Свято-Успенську Почаївську Лавру.

У 1992 році перейшов у клір Чернівецько-Буковинської єпархії.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 8 грудня 1992 році (Журнал No14) ієромонах Євсевій (Дудка) був призначений намісником Іоанно-Богословського Хрещатинського чоловічого монастиря (с. Хрещатик Заставнівського району Чернівецької області).

У 1993 році єпископом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм возведений в сан ігумена, а у 1994 році – в сан архімандрита.

У 2006 році закінчив богословсько-педагогічний факультет Чернівецького Православного Богословського інституту і здобув кваліфікацію магістра, захистивши роботу «Розвиток духовної освіти в Україні у кінці ХІХ на початку ХХ ст.».

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 16 вересня 2014 року (Журнал No40) архімандрит Євсевій (Дудка), намісник (ігумен) Іоанно-Богословського Хрещатицького чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви призначений єпископом Хотинським, вікарієм Чернівецько-Буковинської єпархії.

28 вересня 2014 року у Свято-Духівському кафедральному соборі міста Чернівці собором архієреїв, під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, архімандрит Євсевій (Дудка) був хіротонісаний на єпископа Хотинського.

Згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 29 січня 2016 року, був звільнений з посади вікарія Чернівецько-Буковинської єпархії та призначений керуючим Шепетівською єпархією.

17 серпня 2020 року з уваги до архіпастирських трудів на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за Божественною літургією Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій возвів в сан архієпископа.

4 листопада 2022 року Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм возведений у сан митрополита в храмі на честь мученика Ореста та преподобного Онуфрія Великого у місті Чернівці.